اصحاب الحسین
فراخوان شب شعر اصحاب الحسین علیه‌السلام با موضوع: حضرت جون (غلام سیدالشهدا علیه‌السلام)
سومین کنگره‌ مجازی شعر وحدت اسلامی
دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌کند: فراخوان سومین کنگره‌ مجازی شعر وحدت اسلامی (ویژۀ شعر کلاسیک)
دیدار شاعران ۹۷
شعر یکی از هنرهای اثرگذار است؛ یک خصوصیّاتی در شعر هست که در بسیاری از هنرهای دیگر نیست... شعر بایستی جریان‌سازی بکند؛ یعنی مجموعه‌ی شاعر کشور باید جوری شعر را در فضای هنری کشور و فضای شعری کشور تنظیم بکنند و تولید بکنند و خلق بکنند و تکثیر بکنند که بتواند مسائل مهم و مورد ابتلاء کشور را گفتمان‌سازی کند و جریا‌ن‌سازی کند.
فصل انتظار
این فصل از کنگره که با عنوان فصل انتظار برگزار شد، با پایان چهارمین فصل سال، به کار خود پایان داد و با دریافت نزدیک به ۶۰۰ اثر از ۱۲۸شاعر، در مرحله دریافت آثار به سرانجام رسید و پس از طی مراحل داوری برگزیدگان خود را شناخت.
shahadatnameh
در این مجموعه تلاش شده آثاری انتخاب شود که ضمن برخورداری از زبان سالم و مضمون‌پردازی صحیح، از پیچیدگی‌های شعری به دور و در هیآت قابل اجرا باشد. از سوی دیگر بسیاری از اشعار، با واقعه عاشورا که الهام‌بخش همه قیام‌های عاشورایی عالم است نیز پیوند دارد و زمینه استفاده از آن‌ها در محافل حسینی به خوبی فراهم است.
فصل انتظار
🔸به همت دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌شود: 🔹#کنگره_فصلی #شعر_کوتاه (ویژهٔ قالب‌های #دوبیتی و #رباعی) 🔹فصل چهارم:‌ #فصل_انتظار (وظایف منتظران در راه تحقق ظهور)
hadise hosn
کتاب حدیث حُسن (۴۰۰ رباعی الهام یافته از احادیث نورانی اهل‌بیت(علیهم‌السلام)) قدمی کوچک در راستای احیاء این سنت مهم و فراموش شده است. اشعار این اثر بسیار روان و عام‌فهم است و به‌راحتی می‌توان از آن در هیأت و محافل اهل‌بیت(علیهم‌السلام) بهره برد. مزیت دیگری که اشعار این کتاب، نسبت به سایر انواع شعر اخلاقی و تعلیمی دارد، این است که رنگ و بو یافته از کلمات ناب خاندان رسالت است.
مرثیه با شکوه
شاعر عاشورایی در تابلویی که از عاشورا به تصویر می‌کشد، نباید بر هیچ یک از جزئیات و شاخصه‌های این مصیبت عظیم چشم بپوشد. مظلومیت را باید در کنار اقتدار، ماتم را توأمان با حماسه و غربت را عجین شده با شکوه به نمایش بگذارد. ما اسم این مرثیه را «مرثیۀ با شکوه» گذاشته‌ایم. در این مجموعه، سعی شده از بین مراثی فراوان، آن‌ها که به زعم ما به چنین تعریفی از مرثیه نزدیک‌تر بوده‌اند، تحت یک عنوان یعنی «مرثیۀ با شکوه» گردآوری شوند.
شعر فاطمی
پس از پایان داوری سومین فصل از کنگره فصلی شعر کوتاه و انتخاب آثار برگزیده، داوران محترم در جلسه‌ای دیگر به نقد و بررسی جزئی‌تر آثار کنگره فصلی شعر کوتاه پرداختند. به این امید که با ارائۀ چکیدۀ مباحث مطرح شده در این جلسه بتوانیم بعد از برگزاری سه فصل، توقعات این کنگره را از رباعی و دوبیتی ممتاز ولایی به طور دقیق‌تر به اطلاع شاعران عزیز برسانیم.
شعر فاطمی
این فصل از کنگره با پایان سومین فصل سال، به کار خود پایان داد و با دریافت نزدیک به ۷۰۰ اثر از ۱۳۵ شاعر، در مرحله دریافت آثار به سرانجام رسید و پس از طی مراحل داوری برگزیدگان خود را شناخت.
فلیرحل معنا
کتاب «فَليَرحَل مَعَنَا» مجموعه اشعار و نوحه‌های اربعین، آماده شده است برای هم‌دل و هم‌نوا شدن خیل آزادگان و دلدادگانی که برای پیوستن به دریای بی‌کران عشق و آزادگی خود را از هر جای جهان به جاده نجف - کربلا رسانده‌اند.
شعر فاطمی
🔸به همت دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌شود: 🔹کنگره فصلی شعر کوتاه (ویژهٔ قالب‌های دوبیتی و رباعی) 🔹فصل سوم:‌ شعر فاطمی
انصار الحسین
دومین فصل از کنگره فصلی شعر کوتاه، که به موضوع انصار الحسین (علیه‌السلام) اختصاص یافته بود، در حالی به منزل پایانی خود رسیده است که از یک سو طلیعه ماه عزای حسینی یادآور رشادت‌ها و حماسه‌های اصحاب سیدالشهداء (علیه‌السلام) است و از سوی دیگر اربعین شهید محسن حججی عزیز، زنده کننده جان‌فشانی‌های بی‌بدیل مدافعان حریم اهل‌بیت (علیهم‌السلام) است.
انصار الحسین
🔸به همت دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌شود: 🔹#کنگره_فصلی #شعر_کوتاه (ویژهٔ قالب‌های #دوبیتی و #رباعی) 🔹فصل دوم:‌ #انصار_الحسین علیه‌السلام
شعر اخلاقی
کنگره فصلی شعر کوتاه، همزمان با عید سعید مبعث فعالیت خود را آغاز کرد و اولین فصل این کنگره با موضوع «شعر اخلاقی» و با محوریت دعای مکارم الاخلاق امام سجاد (علیه‌السلام) و توصیه‌های اخلاقی امام صادق (علیه‌السلام) به عبدالله بن جندب برگزار شد.