کنگره

رمضانیه
این فصل از کنگره که با عنوان «رمضانیه» و با محوریت دعاهای ۴۴ و ۴۵ صحیفه سجادیه برگزار شد، با پایان خردادماه ۱۳۹۸، به کار خود پایان داد و با دریافت نزدیک به ۳۵۰ اثر از ۶۲ شاعر، در مرحله دریافت آثار به سرانجام رسید. پس از غربالگری آثار، بیش از ۱۳۰ اثر به صورت کدگذاری شده و با حذف نام شاعران، در مرحله داوری مورد بررسی قرار گرفتند. در این مرحله پس از بررسی آثار و ثبت امتیاز توسط داوران محترم، آثار برگزیده مشخص شدند.
رمضانیه
به همت دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌شود: کنگره فصلی شعر کوتاه (ویژهٔ قالب‌های دوبیتی و رباعی) فصل پنجم:‌ رمضانیه (با محوریت دعاهای ۴۴ و ۴۵ صحیفه سجادیه)
سومین کنگره‌ مجازی شعر وحدت اسلامی
سومین کنگره مجازی شعر وحدت اسلامی با دریافت حدود ۱۱۰ اثر، به کار خود پایان داد. داوران این کنگره، با حضور در جلسه داوری به دفاع از آثار مورد نظر خود پرداختند و در پایان با توجه به امتیاز آثار، اثری را به عنوان برگزیدۀ سطح اول انتخاب نکرده و تنها به انتخاب ۳ اثر به عنوان برگزیدۀ سطح دوم اکتفا کردند.
سومین کنگره‌ مجازی شعر وحدت اسلامی
دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌کند: فراخوان سومین کنگره‌ مجازی شعر وحدت اسلامی (ویژۀ شعر کلاسیک)
فصل انتظار
این فصل از کنگره که با عنوان فصل انتظار برگزار شد، با پایان چهارمین فصل سال، به کار خود پایان داد و با دریافت نزدیک به ۶۰۰ اثر از ۱۲۸شاعر، در مرحله دریافت آثار به سرانجام رسید و پس از طی مراحل داوری برگزیدگان خود را شناخت.
فصل انتظار
به همت دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌شود: کنگره فصلی شعر کوتاه (ویژهٔ قالب‌های دوبیتی و رباعی) فصل چهارم:‌ فصل انتظار (وظایف منتظران در راه تحقق ظهور)
شعر فاطمی
پس از پایان داوری سومین فصل از کنگره فصلی شعر کوتاه و انتخاب آثار برگزیده، داوران محترم در جلسه‌ای دیگر به نقد و بررسی جزئی‌تر آثار کنگره فصلی شعر کوتاه پرداختند. به این امید که با ارائۀ چکیدۀ مباحث مطرح شده در این جلسه بتوانیم بعد از برگزاری سه فصل، توقعات این کنگره را از رباعی و دوبیتی ممتاز ولایی به طور دقیق‌تر به اطلاع شاعران عزیز برسانیم.
شعر فاطمی
این فصل از کنگره با پایان سومین فصل سال، به کار خود پایان داد و با دریافت نزدیک به ۷۰۰ اثر از ۱۳۵ شاعر، در مرحله دریافت آثار به سرانجام رسید و پس از طی مراحل داوری برگزیدگان خود را شناخت.
شعر فاطمی
🔸به همت دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌شود: 🔹کنگره فصلی شعر کوتاه (ویژهٔ قالب‌های دوبیتی و رباعی) 🔹فصل سوم:‌ شعر فاطمی
انصار الحسین
دومین فصل از کنگره فصلی شعر کوتاه، که به موضوع انصار الحسین (علیه‌السلام) اختصاص یافته بود، در حالی به منزل پایانی خود رسیده است که از یک سو طلیعه ماه عزای حسینی یادآور رشادت‌ها و حماسه‌های اصحاب سیدالشهداء (علیه‌السلام) است و از سوی دیگر اربعین شهید محسن حججی عزیز، زنده کننده جان‌فشانی‌های بی‌بدیل مدافعان حریم اهل‌بیت (علیهم‌السلام) است.
انصار الحسین
🔸به همت دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌شود: 🔹#کنگره_فصلی #شعر_کوتاه (ویژهٔ قالب‌های #دوبیتی و #رباعی) 🔹فصل دوم:‌ #انصار_الحسین علیه‌السلام
شعر اخلاقی
کنگره فصلی شعر کوتاه، همزمان با عید سعید مبعث فعالیت خود را آغاز کرد و اولین فصل این کنگره با موضوع «شعر اخلاقی» و با محوریت دعای مکارم الاخلاق امام سجاد (علیه‌السلام) و توصیه‌های اخلاقی امام صادق (علیه‌السلام) به عبدالله بن جندب برگزار شد.
شعر اخلاقی
🔸به همت دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌شود: 🔹#کنگره_فصلی #شعر_کوتاه (ویژهٔ قالب‌های #دوبیتی و #رباعی) 🔹فصل اول:‌ #شعر_اخلاقی
کنگره شعر وحدت اسلامی
دبیرخانه دومین کنگره مجازی شعر وحدت اسلامی، ضمن تشکر از همهٔ شاعران شرکت کننده، برگزیدگان خود را به این شرح معرفی می‌کند.
حسن بیاتانی
ضرورت شکل‌گیری کنگرهٔ وحدت از این لحاظ است که موضوع وحدت، می‌تواند تمام موضوعات کلی و جزئی ذکر شده را تحت پوشش قرار دهد و از طرفی می‌تواند به تقویت جبههٔ مقاومت منجر شود و از طرفی اصلی‌ترین حربهٔ تمام پروژه‌های اخیر جبههٔ استکبار را که تفرقه‌افکنی میان صفوف مسلمانان است، خنثی کند. در واقع انتخاب موضوع وحدت به جهت این است که در شرایط غبارآلود و فتنه، دشمن اصلی گم نشود.